Užitečné

Jistě už máš za sebou první krůčky po skautské stezce, hodně toho znáš a umíš. Pokud jsi zvědavá a ráda se učíš novému, může Ti tahle stránka nabídnout další vědění nebo připomenout, co už jsme na našich společných akcích dělaly. Naši internetovou studnici budeme doplňovat, a tak se i ty můžeš podílet na její tvorbě! 

Najdeš zde sekci o táboření, orientaci, šifrování, první pomoci, přírodě, občanství, skautském hnutí, sportu a v budoucnu přibudou možná i další rubriky a články. Poradíme ti, kde jinde můžeš najít zábavné poučení, ať už v naší oddílové knihovničce nebo jinde, a také budeš moct soutěžit. 

Nezapomínej! Můžeš-li být venku, neseď doma! 


Táboření - v této sekci můžeš postupem času objevit řadu užitečných zajímavostí. Dozvíš se například o povinné výzbroji a výstroji na skautské akce, jak si zabalit batoh, Krabičce Poslední Záchrany, přespávání v přírodě, dřevu vhodném na oheň nebo o tom proč je dobré umět uzlování. 
Orientace - rubrika, která se zabývá tématy jako je mapa a mapové značky, turistické značky nebo pochodové skautské značky. Dozvíš se i další praktické rady, které ti pomohou se v přírodě neztratit. 

První pomoc - aby nás některé nenadálé situace v životě nepřekvapily, je potřeba trénovat poskytování první pomoci tzv. "na sucho". Je sice dobré přát si, abychom se nikdy nedostali do žádné životu ohrožující situace, ale ještě lepší je být na podobnou situaci připraven.


Šifrování - se zabývá různými způsoby šifrování, ale také dalšími způsoby tajné komunikace. Šifrou se můžeme zabavit, ale i někoho pěkně potrápit. Procvičíme si náš důvtip a bystrost.


Příroda - mocná to čarodějka! Je správné se snažit přírodě porozumět, poznávat ji a chránit ji. V této sekci najdeš informace o tom, jak se v přírodě chovat, o ptactvu, rostlinách či o předpovídání počasí.Občanství - dozvíš se zajímavosti z české historie, o symbolech a významech symbolů českého státu nebo o naší obci, ve které společně žijeme. 


Skauting - rubrika, kde se dozvíš o skautské historii, skautském kroji, seznámíš se zahraničními skauty nebo si můžeš přečíst o skautských osobnostech.