Klubovna

Naši klubovnu najdete v ulici Mohylová 1966, na Lužinách na Praze 13. Klubovnu máme v přízemí panelového domu pomalovaného čtverci různých odstínu zelené. Je poblíž stanice metra B Lužiny, v dosahu máme také Prokopské údolí a Centrální park. 

Naše skautská klubovna je jako stvořená pro naše tajné plány, pro vytváření různých rukodělek, povídání si za deště a jiné kulišárny. Kdo naši klubovnu nezná, nemůže pochopit, proč ji máme tak moc rády. Každý její kousek je jak vzpomínkou na chvíle prožité společně, tak zároveň, netušenou budoucností.

Více o tom, co si myslíme o naší klubovně, si můžete přečíst v rozhovoru.

V městské části Praha 13 najdeme řadu roztodivných názvů ulic. Obvykle v sobě nesou charakteristiku místa, kde se ulice nachází nebo jsou pojmenované po méně známé, přesto významné, české osobnosti. Ulice Mohylová nese název podle mohyly, což je kuželovitý násyp nad hrobem, který byl stavěn od eneolitu, u nás v Čechách i v době staroslovanské. Víme tedy, co znamená slovo mohyla, ale bohužel ne proč je ulice pojmenována zrovna podle ní. Pokuste se odhalit tuto záhadu spolu s námi a napište nám.