Piraně        

Jsme roverská družina Piraně a přezdívaná také jako Žravé rybičky. Je nás celkem 8, což je ideální počet pro jakýkoliv program. Scházíme se jednou za měsíc, protože většina z nás pomáhá při vedení oddílu a je členem oddílové rady. Začínáme poznávat roverský program, a jsme zvědavé, co nového nás čeká. Na jedné ze svých schůzek jsme každá o té druhé napsaly jednu větu a výsledek si přečtěte níže (redakčně upraveno).

JOSKA

Joska umí vést skupinu správným směrem. Má dobrou fantazii, je chytrá a zná téměř každou knížku. Umí hrát velmi dobře na hudební nástroje. Je nejsilnější z našeho oddílu, a proto ji voláme, když na něco nestačíme. Je odvážná a ve společnosti umí zavést dobré téma k diskuzi :D. Nejraději nosí vytahaná trička nebo kroj. Rádkyně Čmeláků.


MÁLÍ

Spolehlivá, umí se pořádně zasmát ;-). Je ochotná darovat skautu hodně času, umí si obtočit světlušky kolem prstu a vymyslet pro ně báječné hry. Výborně vaří na oddílových akcích. Je veselá a je to také héérečka (to je občas problém, protože nevíme, jestli zrovna hraje, nebo jestli mluví vážně). Žádná velká detailistka, která zná taje improvizace (a to nejen divadelní, ale i programové).


MAKY

Je spolehlivá, skromná, pracovitá a pro to, aby Vám mohla pomoct si vždycky najde čas. Má skvělou fantazii, úžasně kreslí a píše, ale nedokáže si to přiznat ;-D. Rádkyně skautek, která je hodná, milá, a která pro náš oddíl udělá první i poslední. Hrdá nositelka skautského kroje při všech možných příležitostech. Jeden z technických zázraků našeho oddílu, který si ve chvílích nouze s počítačem poradí. Osoba, co na výpravy nevozí foťák svého bratra, aby ho pak nepoužila. Naštěstí si na foťák vždycky vzpomenou jiní.


KUKA

Hudebně nadaná, umí pracovat s malými dětmi. Člověk, se kterým si vždy náramně pokecám. Má věčně dobrou náladu. Naše obryně, co skvěle ovládá nejen hru na kytaru, ale také vaření a pohyb. Rádkyně světlušek :-). Břišní tanečnice a šikovná kuchařinka :-P. Veselá a statečná Piraňa, která má nejraději paličku na maso a Boušu :-).


KONÍK

Je skromná a ráda se podělí s ostatními. Ráda se směje a je pečlivá. Ochotná rádkyně nejmenších světlušek, která má bohužel hodně učení, a tak se snaží připravit programy alespoň v rámci možností, které však zpravidla končí úspěšně. Je sportovně nadaná, ale radši než aby běhala, někde sedí a povídá si. Umí utěšit a potěšit. Umí pracovat s malými dětmi a zpívat za doprovodu kytary.


ŽABKA

Člověk se s ní nenudí, je spolehlivá a je rádkyní malých světlušek ;-). Rádkyně světlušek s velkým smyslem pro improvizaci a humor, která umí vtáhnout do hry a vše obrátit ve vtip. S Koníkem je jedna ruka. Je to herečka s uměním vařit z vody (a někdy se ani té vody nedostává...). Nejraději má tanec s cvakacími plastovými věcmi :-). Veselá a ochotná opora ve vedení oddílu. Jako nejmladší členka družiny si nejvíc umí hrát. A to nejen s námi, ale především s dětmi.


ČIČI

Dokáže ostatním pomoct, ráda je s dětmi. Po opuštění skautské družiny se k nám vrátila, aby pomohla s vedením oddílu. Je to velká posila a trpělivá redaktorka střediskového Kolíčku. Je trochu trhlá, ale to jsme všechny. Je to velká herečka a komediant :-).

SARDINKA

Dokáže svým smíchem všechny rozesmát do padnutí. Sardinka rozinka, co se pořád a pořád směje všemu, a když není slyšet její smích, tak je prostě fyzicky nepřítomná :-). Když si dá záležet, tak vymyslí bezva program. Světlušky ji zbožňují, protože s nimi hodně blbne xD. Profesionální tanečnice, ale i zpěvačka (tím se bohužel spíše tají). Umělecká duše s obrovským smyslem pro humor.

                                                                    AGY

Je veselá, má ráda dobré jídlo, ráda zpívá a ve škole jí baví hudebka. Na táborech si užívá vodní bitvy, má bezkonkurenční hlášky a hodně přispívá na oddílovou diskuzi.
Ve škole nesnáší matiku, vařenou mrkev, zlobení bráchou a nošení těžkého batohu.